o mnie

Gdy zaczynałam przygodę z blogowaniem, mój styl gotowania był w miarę standardowy. Z upływem czasu coraz bardziej pociągały mnie kulinarne eksperymenty, nowe smaki. Zaczęłam zwracać coraz większą uwagę na jakość produktów oraz wpływ jedzenia na mój organizm. Przeczytałam cudowną książkę Michaela Pollana W obronie jedzenia (recenzja tutaj), która zmieniła mój sposób myślenia o jedzeniu i doprowadziła do rezygnacji z produktów przetworzonych. 


Zapoznawałam się z różnymi dietami - wegańską, paleo, bezglutenową, surową (raw), makrobiotyczną i wieloma innymi. Wtedy zrozumiałam, że ograniczenia jakie narzucają diety alternatywne, są czynnikiem pobudzającym kulinarną kreatywność i chęć eksperymentowania. Przykładem niech tu będzie choćby  ten wegański parmezan czy owsianka paleo. Te dwa wynalazki, które w zamierzeniu miały być  zamiennikiem tradycyjnego parmezanu i tradycyjnej owsianki, są przepyszne same w sobie. Nie do końca przypominają produkty oryginalne, ale na stałe włączyłam je do swojej diety.


Obecnie najczęściej jadam dania kuchni wegańskiej, choć weganką nie jestem - trudno mi wyobrazić sobie całkowitą rezygnację z masła, śmietany czy jajek. Mięsa nie jadam prawie wcale, bo mi po prostu nie smakuje  - rezygnacja z niego nie była żadnym wyrzeczeniem. Od czasu do czasu zamieszczam na blogu jakiś przepis z mięsem, bo z kolei mój mąż nie wyobraża sobie życia bez dań mięsnych, a młodsza córka odziedziczyła kulinarne gusta męża i jej ulubiony obiad to schabowy (bez tych wstrętnych warzyw i zapychaczy w postaci ziemniaków czy kasz). I tak oto płynnie przechodzę z rozważań kulinarnych na tematy osobiste. 

Mieszkam we Wrocławiu, mam męża i dwie córki. Gdy byłam w ciąży z pierwszą córką, nie wyobrażałam sobie, że nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim. Wydawało mi się, że siedzenie w domu z dzieckiem, oznacza nudne, jałowe życie pozbawione blasku. 
Teraz zostałam pełnoetatową panią domu. Moje życie nigdy nie było tak pełne, intensywne i wypełnione po brzegi. Mam nadzieję, że ta radość życia znajduje swoje odbicie na blogu, na który Was serdecznie zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...